
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 24 |
Stock: 890
Distributors
pcbx
Unit Price$0.87283
Ext.Price$0.87283
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.87283 | $0.87283 |
| 10 | $0.70694 | $7.06940 |
| 25 | $0.64946 | $16.23650 |
| 50 | $0.59666 | $29.83300 |
| 100 | $0.54815 | $54.81500 |
| 300 | $0.52268 | $156.80400 |
| 500 | $0.49839 | $249.19500 |
| 1000 | $0.47268 | $472.68000 |
